Oosterwolde’nin sözleşmesindeki o madde ortaya çıktı!

Fenerbahçe, Jayden Oosterwolde’yi 2022-23 sezonunun ara transfer döneminde Parma’dan 6 milyon euro karşılığında renklerine bağlamıştı.

Güçlü fiziği ve süratiyle dikkat çeken Jayden Oosterwolde, Fenerbahçe’ye geldiği ilk günlerde eleştirilse de Hollandalı futbolcu daha sonraki gelişimiyle dikkat çekti.

Özellikle stoper bölgesinde görev almaya başlamasının ardından farkını ortaya koyan Oosterwolde’nin adı transfer dedikodularına karışmaya başladı.

Bazı kulüpler Oosterwolde için Fenerbahçe’nin kapısını çalarken, Sarı-Lacivertli kanattan da temasları doğrulayan açıklamalar geldi.

Teknik direktör İsmail Kartal geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada “Avrupa’nın önemli kulüpleri Oosterwolde’yi soruyor. Devre arası istediler, vermedik. Satarsak çok ciddi bir geliri olacak” ifadelerini kullandı.

Peki Jayden Oosterwolde’nin olası transferi durumunda Fenerbahçe, Parma’ya pay ödeyecek mi? Parma’nın, Oosterwolde’nin sonraki satışından pay hakkı var mı?

Transfermarkt’a göre Fenerbahçe, Oosterwolde’yi 7 milyon euro ve üzerinde bir rakama satması durumunda anlaşma gereği Parma’ya kârın yüzde 30’unu ödeyecek.

Ali Koç da geçtiğimiz aylarda katıldığı bir programda Oosterwolde için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Aldığımız için eleştirilmiştik. Jorge Jesus ayrılırken ‘Göreceksiniz bu çocuktan çok para kazanacaksınız’ demişti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x